Історія створення джинсової тканини

2020-12-28 12:33:00

Сьогодні у всьому світі в гардеробному шафі кожної людини, незалежно від її статі і віку, знайдеться пара джинсів. При цьому сам матеріал, з якого шиються такі брюки, відомий вже протягом декількох століть. Спочатку це була щільна, досить жорстка тканина, що застосовується для створення вітрил і захисту вантажів. Зазнавши значних змін з плином часу, матеріал дійшов до наших днів у тому вигляді, який на сьогоднішній день відомий кожному.

Історія денімового матеріалу

Матеріал саржевого плетіння, який застосовувався для захисту перевезених вантажів на кораблях, своєю назвою зобов'язаний французькому місту Ним. Спочатку він називався «Саржа де ним», а згодом його стали скорочено іменувати «денім». Помітивши практичність матеріалу, моряки стали використовувати його для свого одягу, адже з огляду на щільності тканина відмінно підходила для робочої екіпіровки. Саме моряки придумали фасон «кльош», щоб було максимально зручно мити палубу в штанях з деніму, який спочатку мали коричневе забарвлення.

Саме з XVII століття денімовая тканину згадується в якості основи для створення одягу, переставши застосовуватися просто як витратний матеріал. Хоча з огляду на надзвичайно простий технології переплетення двох ниток саржа з бавовни виходила грубої, а тому її як і раніше використовували при створенні форми для робітників.

Поява звичної джинсової тканини

Активне хід денімового матеріалу доводиться на початок 19 століття, коли моряки стали відомі своїми брюками, які вони самі називали «Дженіс». На хвилі популяризації такого одягу для походів в плавання в місті Генуя відкривається перше масове виробництво штанів, які тепер знайшли синій окрас. Завдяки акуратному переплетення білої та синьої нитки стали створюватися силуети, відомі по сьогоднішній день.

Отримавши масове поширення, модифікація дійшла і до Англії, де жителі країни, що володіють специфічним акцентом, трохи видозмінили первинну назву. Англійці стали першими, хто перекрутив «genoa», зробивши штани «jean». Розробники постаралися, щоб нова варіація брюк стала яскравою, не втративши первісну зносостійкість. Така деталь ансамблю тепер полюбилася не тільки морякам, а й припала до смаку навіть американським ковбоям і шукачам золота.

На гребені модної хвилі Леві Страусс об'єднав прагнення з компаньйоном, відомим як Джейкоб Девіс, і провів вдалий експеримент, поєднавши робочі штани з п'ятьма кишенями і заклепками. Залишившись задоволеними отриманим результатом, в травні 1873 року ці фірми домоглися отримання патенту на виготовлення таких функціональних брюк. З тих пір почалася історія джинсів, які підкорили серця мільйонів жителів у всіх країнах.

Зростання популярності джинсів нового типу

Перші джинси в тому класичному вигляді, який відомий і до цього дня, почали випускатися під брендом Levi's. Відразу після отримання патенту компанія Levi Strauss & Co стала закуповувати матеріал для пошиття нових партій джинсів не тільки з далекого міста Генуя. Постачальниками міцної тканини також стали фабрики Манчестера, Північної Кароліни. Виробництво стало набирати обертів, а вихід фільмів в стилі вестерн тільки сприяло поширенню джинсів.

Якраз в 50-і роки в такі штани вшили блискавку, що зробило їх зручними для тривалого носіння. Після оглушливого успіху таких кінокартин як «Дикун», «Бунтар без ідеалу» хлопці стали змітати джинсові штани з полиць магазинів в надії бути схожим на героїв з популярних фільмів. Неспокійні часи протестів наступного десятиліття закріпили затребуваність джинсів в народі.

Поширені види деніму

Завдяки невпинним старанням розробників виникло кілька різновидів матеріалу, придатного для пошиття джинсів. Кожен вид тканини має свої характерні особливості.

  1. Денім - найдорожча і міцна різновид щільної тканини з білим забарвленням внутрішньої сторони за рахунок односторонньої забарвлення.
  2. Ламана саржа - відрізняється вираженим візерунком, який виходить в результаті того, що утворюються зрушення при плетінні.
  3. Джин - недорогий і тонкий вид матеріалу з типовим переплетенням ниток.
  4. Стрейч - присутність бавовни і еластану сприяє чудовій розтягуванню готового виробу.
  5. Шамбри - особливості плетінні дозволяють отримати легку матерію, яка відмінно підходить для виготовлення літніх речей.
  6. Екрю - з такою необробленої тканини робляться нефарбовані штани.

    Також матеріал для випуску джинсових штанів підрозділяється на смугастий, вінтажний, і може бути люксовим, дизайнерським. Крім звичних бавовняних ниток іноді використовується селвідж. Різні види таких тканин використовуються також при створенні численних речей і аксесуарів.